zwierzaki w domu - kot

Zwierzaki w domu a goście

Wiele domów to miejsca, w których zwierzaki traktuje się tak samo jak członków rodziny. Jeśli u nas również chcemy tak robić to musimy pamiętać, że zwierzaki mają swoje prawa, ale mają także pewne obowiązki. Musimy dbać o takie kwestie, szczególnie gdy pojawiają się goście. Podstawowa sprawa to fakt, że nie można oczekiwać, że nasz gość będzie zakochany w naszym zwierzaku tak jak my. Dlatego psa lepiej zamknąć w innym pokoju, pokazać zwierzaka w momencie, gdy gość się u nas pojawi, ale jeśli ukaże on jakieś oznaki niepokoju czy strachu to oczywiście próbujemy raczej schować psa i nie próbujemy przekonywać gościa na siłę, że to najdelikatniejszy pies na świecie i nie będzie trzeba się go obawiać.

Jeśli schowamy zwierzaki na czas wizyty będzie można się uchronić się między innymi przed nieprzyjemnymi sytuacjami, do których mogą one doprowadzić. Pies może bowiem zniszczyć buty naszego gościa zaś kot może usadowić się w torebce kobiety, która nas odwiedzi. Warto także pamiętać, by unikać sytuacji, w których zwierzę skacze na nogi gościa, może bowiem ubrudzić spodnie czy zniszczyć kobiecie rajstopy.

Wspólne jedzenie

Niektóre domy idą nawet krok dalej i decydują o tym, że zwierzaki jedzą z takich samych talerzy jak mieszkańcy danego domu. Jednak to po prostu niehigieniczne. Oczywiście nie można tego robić przy gościach, nie powinno się także mówić o tym, że tak robimy ponieważ nie będzie to dobrze o nas świadczyć. Jeśli w domu taka praktyka istnieje trzeba pamiętać, że dla gości musimy mieć inne talerze. Oczywiście nie karmimy również zwierzaków osób, które się u nas pojawią, ponieważ to niegrzeczne i goście mogą sobie tego nie życzyć.

Wśród naszych znajomych mogą być osoby, które mają uczulenie na futro. Jeśli tak się dzieje to raczej lepiej umówić się na spotkanie w kawiarniach. Warto jednak mieć coś awaryjnego w naszej szafce z lekami, gdyby alergia objawiła się w momencie, gdy ktoś będzie nas odwiedzał.

Gość na noc

Jeśli będzie ktoś u nas nocował to będzie dobrze starać się o komfortowe warunki. Dlatego warto będzie o to, by mieć miejsce do psa, z którego nie będzie mógł wyjść. Jeśli pies będzie w pokoju naszego gościa nie będzie to korzystne i noc może być dla niego trudna, a my wypadniemy źle w jego oczach.

Takie elementy jak smycz, kaganiec, sprzątanie po psie nie jest to wyłącznie coś co świadczy o naszej elegancji, ale jest to po prostu nasz obowiązek i jeśli nie będziemy się z niego wywiązywać może pojawić się również mandat dla nas. Raczej nie zabieramy również psa do restauracji mimo tego, że jest coraz więcej takich miejsc, gdzie takie możliwości dostajemy.