pies dla osoby samotnej

Osoba samotna – czy warto kupić zwierzaka?

Bycie samotnym nie oznacza, że to wyrok i społecznie jesteśmy na straconej pozycji. Nie zawsze tak to będzie musiało wyglądać. Żyć będzie można samemu i może być to własny wybór. W takiej sytuacji można mieć towarzystwo, jeśli zdecydujemy się na kupno zwierzaka, co będzie często świetną decyzją. Jest to opcja świetna, dzięki której będziemy mieli przy takiej osobie zawsze towarzystwo. Jeśli chcemy mieć zwierzaka trzeba się wcześniej zastanowić jak podjąć najlepszą decyzję. Warto będzie zobaczyć konkretne uwarunkowania, jakie będą dotyczyć danego zwierzaka, jak będzie się można nim opiekować.

Czy wybór psa będzie optymalny?

Jeśli będziemy myśleć o kupowaniu zwierzaka na początek będzie się pojawiać myśl o tym, by wybrać psa. Czy jednak zawsze będzie to dobra decyzja? W praktyce bowiem trzeba pamiętać, że pies będzie nam zajmował sporo czasu i nie zawsze będzie szansa na to, by się nim opiekować. Przed zakupem trzeba więc dobrze sobie rozważyć czy chcemy wybrać psa, czy będzie to dla nas wybór optymalny biorąc pod uwagę to jak długo jesteśmy w pracy i jak często będziemy wyjeżdżać. Oprócz tego musimy sobie rozważyć jak w naszych warunkach lokalowych pies będzie się czuł, czy ta opieka jaką zapewnimy będzie właściwa. Warto także poznać jakie są rasę, by dopasować jakoś psa pod kątem własnych oczekiwań i upodobań.

Kot będzie wyborem lepszym?

Są takie osoby, które uważają, że to kot będzie najlepszym przyjacielem dla samotnego człowieka. Jest to zwierzę, które na pewno będzie zajmować nam mniej czasu, kot często zajmie się sam, dlatego jeśli długo jesteśmy poza domem to wybór kota będzie lepszą decyzją niż kupno psa.

Ptak albo gryzoń do małego mieszkania

W momencie, gdy ktoś posiada małe mieszkanie musi wybrać takżę małego zwierzaka. I tutaj jak się zdaje dobrym rozwiązaniem może być ptak albo gryzoń. Trzeba pamiętać, że takie zwierzę nie będzie absorbujące, nie będzie zajmować zbyt wiele czasu, raz dziennie jedzenie i zmiana wody, a raz w tygodniu dodatkowo sprzątanie w klatce. Jeśli chodzi o dzieci najlepiej wybrać świnkę morską albo królika, ponieważ to zwierzaki, które szybko się adaptują. Dzieciom lepiej nie kupować ptaka ani chomika, który adaptuje się długo, ale żyje krótko. Jeśli chodzi o dorosłych nie ma tutaj praktycznie ograniczeń co do konkretnego zwierzaka. Jedyne co będzie trzeba zrobić to rozważyć sobie dobrze badania alergologiczne, by ocenić czy nie ma alergii na futro bądź pióra. Wtedy jednym wyborem będą dla takiej osoby rybki, które reakcji alergicznych nie wywołają.